PORTAL PRZEDSIĘBIORCZYCH INŻYNIERÓW

Czytaj więcej: Co się...

Zdaniem Pauliny Woźniak, dyrektora operacyjnego Bergman Engineering poszukiwani będą inżynierowie, którzy oprócz standardowej wiedzy mają dodatkowe umiejętności takie jak: konsekwencja w działaniu, kreatywność, samodzielność, inicjatywa, komunikatywność, umiejętność analitycznego i strategicznego myślenia. Firmy skierowane będą na walkę o talenty. Nie jest proste pozyskanie dobrego pracownika w branży inżynieryjnej. Powodem jest to, że większość z nich cieszy się dobrze płatną pracą, a w takiej sytuacji trudno jest przekonać ich do zmiany pracodawcy.

Klasycyzm – nazwa pochodzi od greckiego słowa classicus co oznacza wzorowy, doskonały, pierwszorzędny. Styl panuje od połowy XVIII wieku do połowy XIX wieku; w Polsce najczęściej przyjmuje się okres od 1780 r. do 1850 r. Historycznie to czasy, kiedy w Europie panuje oświecenie - wiek rozumu, rozwój nauki, wybucha Wielka Rewolucja Francuska, postępuje walka o prawa człowieka (wolność, równość, braterstwo), urzeczywistnia się rewolucja przemysłowa (powstają pierwszy silnik parowy, a w ślad za nim fabryki, dworce), następuje sekularyzacja - czyli przejmowanie majątków kościelnych.

Czytaj więcej: Architektura...

Sztuka antyczna – mówiąc o sztuce antycznej mamy na myśli dwie cywilizacje, które rozwinęły się w basenie Morza Śródziemnego – grecką i rzymską.  

Antyczna sztuka grecka to okres panowania od XII w. p.n.e. do I w. p.n.e. czyli do początku panowania Oktawiana Augusta 30 r. p.n.e.

Architektura starożytnego Rzymu...

Czytaj więcej: Historia...

BAROK – z francuskiego „baroque” co oznacza bogactwo ozdób lub z portugalskiego „barroco” oznaczającym perłę o nieregularnym kształcie. Powstał w okresie kontrreformacji (działalność świętej inkwizycji), kiedy architektura miała być orężem w walce o odzyskanie wiernych i dowodem na potęgę Kościoła. To czas zagrożenia dla chrześcijańskiej Europy przez Turków wprowadzających islam (odsiecz wiedeńska 1683 r.). Styl panuje od XVII – połowy XVIII wiek, w Polsce przyjmuje się daty od 1650 do 1770 r. Początek i wzór baroku dał kościół „Il Gesu” w Rzymie wybudowany zgodnie z kryteriami architektonicznymi ustalonymi na soborze w Trydencie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Kalendarium

wrzesień 2016
NPWŚCPtS
28293031 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 301